Datoval se rok 2066. Pokud vám na tom záleží, byl to ale i rok školní 2066/2067. Nebo raději rok 1566 Merlinova letopočtu? Tak tedy.

Naše škola chátrala téměř dvacet let. Tak dlouhou dobu…. A ty chytré děti, které se měly dostat k nám, do koleje Havraspár, získaly jiné školy. Takhle to ale být nemá! Konečně to došlo i lidem na ministerstvu a těm dalším, do té doby slepým k problémům.

Opravdu nechali spadnout jednu z věží? Kdyby školu nezavírali, nemuseli by se pak vymlouvat na náročnost oprav. Ještěže ministr kouzel podpořil slavnostní akt znovuotevření školy, jinak by dílo Rowenino (eh…a samozřejmě i těch ostatních) zůstalo v zapomnění. A to bychom přece nechtěli…

Ředitelem školy se stal Salazar Draken. Možná nebylo tehdy studentů tolik, ale všichni se znali a nebylo na Hradě mezi nimi tak chladno jako dnes. Duch Rowenin se probouzel a nejeden student doplatil na její pravidla a ochranná kouzla obklopující školu. Vybaví se vám jen Rowenina milenecká kletba? To věru máte špatné znalosti. Teď tu však nejsme od toho, abychom oprašovali vědomosti o ochranných opatřeních školy. Však vás taková tornáda ve Velké síni ještě poučí! Tohoto roku některé rozhodně poučila… nebo ne, Alen?

Teď už však k samotné historii koleje této doby. Ředitelkou Havraspáru ve školním roce 2066/67 byla Ayana Black, která však rok poté odešla… Jelikož to byl historicky první rok po otevření, novými členy koleje se stalo pouze něco málo přes 70 studentů. Nějakou dobu bude trvat, než se obnoví sláva Rowen… ehm školy.

No, aby se s tou obnovou nějak začalo, jedno si naše kolej musí připsat k plusu. Havraspár je oficiálně první kolejí, která má své kolejní noviny (chcete-li, tak časopis) Modré Listy. Vděk náleží Pavlu Bickovi, který s tímto odvážným nápadem přišel, a samozřejmě historicky první redakci.

Jak to tehdy bylo s prefekty? Ach ano, je pravda, že prefekty se nestávají členové prvního ročníku, ale když tu byl ročník jen jeden? A v Havraspáru jsou přece lidé inteligentní. A není jich málo. Možná proto byla také tato funkce nestálá. Spíš než funkce prefektů, to byla funkce těch, kteří se ujali zodpovědnosti a podávali zprávy výše. Vždy byli dva, a jak už bylo řečeno, dosti se střídali… Každý by měl vědět, že jimi byly dvě studentky: Zukylda Dumbledor a Ookatsuki ShinJiKai, později téhož roku pak Alexandra Lambová a Kozlík Kouzelník.

Z dalších významných studentů té doby (už jen jejich členství je významné… byli natolik odvážní, že se stali členy naší koleje) si dovolím jmenovat hned několik: Adelaide De Lacrost, Chariz… ehm Charlie Modrý (nechal se přejmenovat na matrice), Karolla Beránkova, Lucie Hereinová, Night Mare, Oleg Tiburan, Pavel Bicek, Petr Warger, Spitfire Shadow a Zuzka Z.


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17. ~ 18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. ~ 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog