To, že prázdniny pred školským rokom 2087/88 ubehli rýchlo snáď ani nemusím spomínať. Radšej vám sem napíšem aké zmeny sa udiali v našej modrej koľaji a že ich tento rok bolo skutočne mnoho.

Prvá radikálna zmena prišla v podobe nového koľajného riaditeľa, miesto profesora Petrova zaujal Carlisle M. Lawry (a nastolil tak krutovlá… eh, asi iný príbeh), podobu pomocnej ruky zástupkyne mu podala Lucia Lex Liu, ktorá však o svoje dievčenské meno po svadbe prišla a dnes sa už podpisuje skôr ako Lucia Anderson. Zmeny sa odohrávali aj na miestach študentskej rady. Prefektský odznak dostala slečna Kassandra Hatzidakis, Antonie Dooher o ten svoj prišla a odovzdala ho pánovi Aaronovi Laneovi. Svoje miesto si udržala len Severinne Bright a primus Christian W. Leighton. Táto zostava však ostala aktívna až do konca roku.

Ďalšej dôležitej funkcie v podobe kapitána (či skôr kapitánky) metlobalového družstva sa zhostila Taylor Kellan. Pod ktorej vedenie nadšene dochádzali na tréningy títo havránci:

Bežci – Anna Moore, Blair Shaw, Ekatěrina Andreyuskhin, Ellie Mowatt, Gwen Raymond, John Gold, Kia Thomas, Margo A. Gray, Naya Abernathy, Sophia Anderson, Winifred O´Rowe

Letci – Aaron Lane, Adrien Ceneric, Alex Clarkson, Antonie Dooher, Christian Leighton, Kalaia Granton (zástupkyňa kapitánky), Kassandra Hatzidakis (zástupkyňa kapitánky), Michael Willson, Taylor Kellan

Opomenúť nesmiem ani Aarona Lanea, ktorý sa skvele ujal úlohy šéfredaktora Bradavičníku.

Na hrade sa okrem zmien však udiali aj typické súťaže, Rowenino klánie tento rok vyhrala Taylor Kellan a Hon na Fantomasa Kassandra Hatzidakis. Napísať musím aj to, že to je študentka, ktorá túto súťaž vyhrala po tretí krát za sebou. Preto jej patrí o to väčšia gratulácia.

Okrem týchto súťaží nechýbal ani kopec modrých akcií, tento rok to boli akcie zamerané predovšetkým na jedlo a jeho prípravu (nech žije žravraspár). Spomenúť môžem napríkald varenie v hradnej kuchyni, grilovačku či pečenie pravých modrých muffinov.

Opomenúť nesmiem ani akciu na počesť Guya Fawkesa, ktorú nám zorganizovala študentská rada pod vedením slečny Hatzidakis. Členovia študentskej rady sa ochotne prezliekli do dobových kostýmov a ukázali nám nejeden príbeh z osudovej noci. Cesta plná príbehov sa skončila pri jazere kde bol nielen ohňostroj (pche), ale aj špekáčiky!

Čo sa celoškolských akcií týka udiala sa len jedna, súťažili sme o ľadový hrad a skončili sme na druhom mieste, až po prvých žltých.

Poďme však späť k oficiálnejším záležitostiam, prváci s najväčším počtom jedničiek boli tento rok Freya O. Cavea a Felicius F. Fortunatti. Celkového prvého miesta sa však zhostila Taylor Kellan, druhá bola Katarina Alexandrovna Smirnoff, tretiu priečku konečne obsadilo mužské meno nášho primusa – Christiana Leightona, na štvrtú priečku zasadla Kalaia Granton a ako piata sa umiestnila Alexandra H. Lekvartt. Všetkým zo zoznamu patrí veľká gratulácia a vďaka za podporu našej koľaje.

A tak sa mihol ďalší školský rok, ktorý nás nechal tentokrát bez absolventov, ktorých by čakal život dospelých.

Samozrejme mnohí sa teraz iste pýtate a čo pohár? Pohár sme bohužiaľ nevyhrali a to aj napriek faktu, že sme v bodovej tabulke viedli po celý rok… stačilo pár momentov, zopár bodov a pohár skončil v rukách zelených zatiaľ čo my sme skončili na druhom mieste. Aspoň však máme poučenie do budúcich rokov.


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog