Jedno ostřílenější mazáky a naprosté nováčky obvykle spojuje – pocit, že prázdniny utíkají zatraceně rychle. Ani tentokráte tomu nebylo jinak a ať jsme to již tak chtěli nebo ne, po zahajovací slavnosti jsme stáli téměř bezbranní před školním rokem 2089/90.

Naše milovaná prefektura se otřásla v základech – své místo si udržela pouze slečna Kassandra Hatzidakis, toho času v pátém ročníku, a sedmácký primus Christian W. Leighton. Slečna Severinne Bree Bright po složení zkoušek NKÚ školu opustila a pan Aaron S. Lane se ztratil v propadlišti dějin, jejich místa obsadil Michael J. Wilson. Kolejním ředitelem zůstal  a nadále tedy celou tu naši bandu dirigoval pan Carlisle M. Lawry.

Kámen na kameni nezůstal ani ve školních novinách, Bradavičníku, kde modrá sekce tvořila významnou část všech příspěvků. Jednotlivé kolejní redakce byly letos sloučeny, ale i v reformovaném mezikolejním celku jsme si udrželi silnou pozici – nebuďme přílišně skromní, havrani Michael J. Wilson a John Gold tomu cirkusu minimálně oficiálně šéfovali. Možná by se slušelo zmínit i řadové modré pisálky, kteří nás obšťastňovali svými články, uvedeme je pod autorskými pseudonymi: Effy, Inne a Nina Z.

Všechno ostatní zůstalo při starém, abychom tak řekli – profesorský sbor stále poměrně striktně trval na dodržování školního řádu, což nás zejména ze začátku stálo několik bodů, nicméně ze zanedbatelných ztrát jsme se rychle oklepali. Obrazy drbali všechno a všechny, studentíci do hlavy soukali jednu informaci za druhou a v Havraspáru vládla soutěžní nálada – po roční odmlce nás svou přítomností poctil Rowenin posel a zatížil naše soutěživé mozky pěti úkoly Klání prověřujícími jak inteligenci, tak kreativitu, důmyslnost a ostrovtip. Nebudeme si nic nalhávat, boj byl lítý a konkurence až do posledních okamžiků velká, nakonec slečna Kassandra Hatzidaks o pouhé tři body porazila druhačku Rainii Ionu Scott, třetí se umístila Caroline Wolfie Aaron. Prefektce tedy všechna čest, gratulujeme k vyhraným galeonům a novému koštěti, ostatním řešitelům a řešitelkám přejeme více štěstí v příštích letech.

Ani co do školních soutěží jsme si jako kolej nevedli vůbec špatně, modrým patřily jak mnohé vyzdvihnuté práce, tak stupně vítězů. V mezikolejním klání o nejlepší koledu se nakonec společné úsilí zúročilo, jelikož níže uvedený výtvor obsadil fantastické první místo!

Jedna kolejní akce střídala druhou a rok se nachýlil ke konci stejně rychle, jako mezi nás vtrhnul. Při závěrečném večírku jsme se stejně jako minule dozvěděli jména těch nejvýkonnějších studentů. Nejlepším prváčkem sběru jedniček a třetím v celkovém pořadí se stal Zacharias Madley, absolutní primát obsadila Freya O. Cavea následovaná druhou Catherine J. Way. Na čtvrté příčce se hřála Eilen Shiadhal, pátou pozici zaujala Ella Winchesterová. Fantomasova maska letos skončila v rukou Catherine J. Way. Všem zmíněným samozřejmě blahopřejeme a doufáme, že budou pro spolukolejníky v letech příštích inspirací. Jen tak mimochodem, po gratulacích jsme si všichni dali obří dort ve tvaru Bradavického hradu, mňam mňam.

Jistě si v tuhle chvíli říkáte – a to je všechno? Přirozeně, že není, ještě jsme se nedostali k tomu nejdůležitějšímu – s pohodlným mnohasetbodovým náskokem jsme obhájili vítězství ve Školním poháru a trofej tedy zůstává v bezpečí naší Západní věže! Třikrát sláva!

Všechno hezké má však i nějaký ten kaz na kráse, jinak to nebylo ani s veleúspěšným rokem 2089/90. Dosavadní primus Christian W. Leighton, pro letošní rok držitel ocenění za nejlepšího člena studentské rady, a kapitánka famfrpálového týmu Taylor Leah Kellan uspěšně složili zkoušky OVCE a opustili brány naší koleje a školy, aby mohli jako správní havrani náležitě roztáhnout křídla. Nezbývá, než jim popřát hodně štěstí a s ostatními po létě snad zase na viděnou!


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog