Stalo se to 2. září 2090. V tento den začal další školní rok. Do toho havraspárská kolej vstoupila v poměrně silné sestavě, jenž byla vedená kolejním ředitelem Carlislem M. Lawrym a primuskou Kassandrou Hatzidakis. Nebyli ovšem sami, prefektskou oporou jim byly Nina Zakrachenko, Ella Winchestrová a Caroline W. Aaron.

Nejen ony se zasloužily o spousty záživných akcí během roku. Jako první proběhla vodní bitva pod organizační záštitou Freyi O. Cavea a Eilen Shiadhal, která si na svůj hrb naložila i Halloweenskou návštěvu Nemocnice U Svatého Munga. Velké uznání také patří E. Winchestrové a Patricii Silverlime, které se zasloužily o tom, aby nám v zimních měsících neumrzli studenti a jaly se tak s nimi plést šály. Zdobící maraton v tom všem Vánočním shonu zastala Nina Zakrachenko, která zorganizovala zdobení společenské místnosti i stromečku. Atmosféru během Vánoc zpříjemnila i Caroline Aaron, která zorganizovala vánoční zpívání celého pěveckého kroužku ve Velké síni. Ani na tradiční kolejní společné učení a zimní olympiádu se nezapomnělo. Odvážnou akci na závěr školního roku si dovolila připravit Freya Cavea, která jako rozloučení zvolila kouzelnickou exibici. Na začátku června se uskutečnil i turnaj v kuželkách organizovaný N. Zakrachenko, jehož vítězkou byla Ariana Ellacot. Během roku se nezapomnělo ani na tradiční Setkání s modrými Pé, kterých proběhlo několik. 13.– 15. října 2090 proběhl i nezapomenutelný Havraspárský slet na hradu Ravescraig, tentokrát na téma Blàr Allt a‘ Bhonnaich (anglicky Bitva u Bannockburnu). Slet jako již tradičně pořádala absolventka Selena M. Lawry.

Kapitánskou pásku v daném roce nosila na paži Freya O. Cavea a to poprvé během jejího studia. V famfrpálovém týmu došlo k mírným změnám a i přes počáteční trable s obsazením střeleckého postu, se podařilo tým kompletně sestavit.

Soupiska
Brankář: Kassandra Hatzidakis
Chytač: Caroline Aaron
Odrážeči: Alex Clarkson, Freya Cavea, Rainie Scott
Střelci: Catherine Way, Eilen Shiadhal, Patricia A. Silverlime,
Náhradník: Madeleine Maria Mallory

První místo v soutěži o studenta s nejvyšším počtem získaných jedniček získala Freya Cavea, na druhém místě se umístila Eilen Shiadhal a třetí příčku obsadila Catherine Way. Pod stupni vítězů zůstal Zacharias Madley a Ariana Ellacot – která se stala zároveň nejúspěšnějším prváčkem.

Vítězkou soutěže o Havraspárského bobříka se stala Madeleine Maria Mallory a vítězkou Honu na Fantomase byla Freya Cavea s celkovým počtem patnácti hvězdiček.

Na závěr roku se již podruhé v historii konal velkolepý absolventský ples, kde si mohli Havraspárští opět převzít potřetí za sebou vyhraný školní pohár před zraky všech absolventů, profesorů a studentů, kteří se na velkou slávu dostavili.


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog