Ano! Začíná rok další. Stalo se, co se stát muselo. Na nejmenovaném Turnaji, kdy se naši studenti po cestování časem střetli se školou Czechzone, proběhla nemilá událost. Jisté hlasování. A návrh byl odhlasován. Ale jaký návrh? Ach ano… Realis C. Majere byla odvolána ze Správní rady naší školy. Následně poté, se sama vzdala postu kolejního ředitele Havraspáru a ze školy odešla. Studenti, povzbuzeni vítězstvím z roku minulého, zaučují nováčky do řádů a pravidel.

Do školy se na počátku roku vrací Ayana Black a zřejmě na základě předchozích zkušeností zaujímá kromě postu profesorky Péče o kouzelné tvory i místo ředitele naší koleje. Opět. První co udělala, byl návrh na nové prefekty. Leč… co se nestalo… téměř všichni původní prefekti byli v tomto plánu nahrazeni někým jiným. Nakonec, po řadě domluv a přesvědčování mezi minulými a údajnými budoucími prefekty a následnými diskuzemi se slečnou Black, se rozhodlo trochu jinak.

Primusem již bohužel nebyla slečna Lambová, poněvadž ta školu opustila, ale její spolužák, Petr Warger. Když nic jiného, alespoň měl určité roky za sebou. Původně sice byla navrhována slečna Alvereth Celes, ale tento návrh vetoval ředitel Lorbash. Šuškalo se, že to bylo kvůli jistému studentu, se kterým slečna Alvereth Celes zrovna nevycházela. Pan ředitel to vše však zaobalil do toho, že slečna Alvereth je údajně příliš výbušná, nestálá… a prostě nemá na tento post nárok. Zůstala tedy prefektem. Kromě slečny Katie Alvereth (Celes) byli dalšími prefekty Helen Devils Ewansová, a Anah Wastong Dark Rakeťák Raqemua.

Počáteční neshody v koleji se po těchto velkých změnách naštěstí brzo vyřešily. Kromě prefektů figurovalo v koleji mnoho dalších významných osob, ať už byli jakéhokoliv ročníku, tento rok to vše vypadalo jinak, lépe.

Když ovšem vynecháme jednoho velmi ambiciózního prváka Thomasona Gordona, který poté, co rozerval kolej na dvě poloviny (jedna stála za ním, druhá proti němu), a ani přes to se mu nepodařilo získat post prefekta, odešel. 

Tedy zpět ke studentům, kteří tento rok stáli mezi významnými. Ashleen Jude Newmanová (mnoho zásluh), Emmerita Martiová (skvělá spolupráce s prefekty a výtečná reportérka), Charlie Modrý, Inalsia Dreidová (mj. velmi dobrá reportérka), Jane McGuire, Katy D. L. Kusanová (zásluhy především v soutěžích, ale celkově velmi aktivní), Karryanna Da Witch (podílení se na Modrých Listech aj.), Milášek Smeagol, Pretty Addams, Samy Cartrová, Tassy Magic a stále ještě Viky Cartrová.

Tento rok byl velmi, podotýkám velmi, náročný. Nemyslím pro Havraspár, ale pro celou školu. Lizmael Ibrahim Noir si dovoloval čím dál více, jeden útok na školu střídal druhý. Zrada ve vlastních profesorských řadách… Bývalý profesor a alternativní mafián na útěku (spolu s jednou studentkou)… Bylo toho opravdu velmi. A stále bylo naštěstí dost obětavých reportérů, ochotných ohrozit vlastní život pro článek do Listů.

Ach ano, a to nejlepší nakonec… i přes počáteční rozepře v koleji, se podařilo takřka nemožné. Ano, opět jsme získali pohár! Bylo to sice tentokrát velmi těsně vítězství, o celých devět bodů, ale štěstí prostě přálo nám!


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog