Nastal nový rok, přišli noví, ve většině případů neposlušní, žáci a obyvatelé modré koleje začali pracovat na sběru bodíků. Na náladě jim nepřidalo zjištění, že Mrzimor získává do základu 200 bodů, jelikož vyhráli prázdninový pohár.

Jejich náskok jsme však svou pílí postupně snižovali a nejednu chvíli dokonce v bodování vedli. Ale co čert nechtěl (čtěte: Rowena nechtěla), díky novému stylu bodování jsme přicházeli o získané body a vypadá to tak, že s výhrou školního poháru se můžeme letos rozloučit. Nevadí, příští rok nám bude zase štěstí přát.

Na škole se, díky zvyšujícímu se počtu topících se studentů v jezeře, zavedly kurzy plavání. Opravovala se tréninková místnost, shořel nám kus Zapovězeného lesa, provedly se čachry v kabinetech, přibyly nové předměty a změnili se nám prefekti s primusem. A nejednou. Poprvé uspořádání vypadalo tak, že se primuskou stala Ashleen Jude Newmanová a její prefektský odznak převzal Petr Warger. Zbytek prefektství zůstával stejný – Helen Devils EwansováJane McGuire a Pretty Addams,

Ovšem jak už tak tomu bývá, vše se mění. A díky aféře se šikanou, v níž figurovaly dvě z našich prefektek, došlo k jejich výměně. Místo Helen a Pretty nastoupili Alex Petrov a Rodriguez Crillons. Šikanová aféra nebyla tím jediným, co zahýbalo školou. O pořádný rozruch v profesorských kabinetech se postaraly  Johnny Morsová a Sicoma Wylson. Na jejích lístečky v kabinetech profesoři jistě dlouho nezapomenou.

Celou kolej postihlo nadšení ze soutěže o nejkrásnější vánoční kolejní stromeček. Sice jsme nevyhráli (porota byla docela zaujatá… a tak vůbec), ale měli jsme ten nejčarovnější stromeček ze všech. 

Co ještě napsat? Modré Listy prošly kompletní reformou. Od změny vzhledu, za který vděčíme Pretty Addams, až po šéfredaktorskou židličku. Novou šéfredaktorkou ML se stala Yrsa Thorkelsdóttir. Redakce ML prošla menší čistkou a přišlo se na to, že stálých redaktorů je velice málo. Snad se to v příštích letech zlepší.

Nutno říct, že Elizabeth McCainová se projevila jako zkušený modrý diktátor a neustále nutila (a pořád nutí) modré osazenstvo k práci. Projevilo se to i na tom, že vzniklo Havraspárské fórum, které šlo příkladem kolejím ostatním. ML dostaly novou jiskru a postupně se pracuje i na Havraspárském webu.

Inu… všechno potřebuje nutnou dávku času a kdoví, čím Havraspár ještě překvapí.


Prolog ~ 1. ~ 2. ~ 3. ~ 4. ~ 5. ~ 6. ~ 7. ~ 8. ~ 9. ~ 10. ~ 11. ~ 12. ~ 13. ~ 14. ~ 15. ~ 16. ~ 17.18. ~ 19. ~ 20. ~ 21. ~ 22. 23. ~ 24. ~ 25. ~ 26. ~ 27. ~ 28. ~ 29. ~ Epilog