Zdá sa, že Havrani tento rok vsadili na tradičnosť a jednoduchosť, pretože svoj stromček zladili do zlatej a medenej farby. Kmeň stromčeka sčasti zakrýva „tmavozlatý“ závoj, ktorý sa postupne špirálovito vinie okolo celého stromčeka. Vyzerá to tak, že celý tento závoj je posypaný miniatúrnymi trblietkami, ktoré jemne odrážajú svetlo v sieni.

Okrem neho sa na stromčeku nachádza niekoľko či už kratších, alebo dlhších bronzových sviečok. Ktovie ako Havraspárčania majú svoj stromček poistený proti požiaru. Zo sviečok však akoby neubúdalo, len stuhnutý vosk, vytvárajúci na niektorých vetvách tenké povrazce pripomína, ako dlho už sviečky horia.

Obyčajný a možno až trochu nenápadný stromček povzbudzujú miniatúrne zlaté hudobné nástroje rôzne povešané na stromčeku. Husličky s dlhými sľákmi, trúbky s bronzovými mašľami alebo saxofóny s hlbokými tónmi.. všetky tieto nástroje zborovo hrajú najrôznejšie vianočné koledy, aj keď je pravda, že jeden malý triangel stále vychádza rytmu. Príliš hlasná muzika to však nie je, melódiu rozoznáte, iba keď stojíte niekoľko metrov od stromčeka. Nie keby ste sedeli pri stole plnom džavotajúcich študentov, a tak sa nikto nemôže sťažovať, že ho táto hudba ruší.

Stromček bez vianočných gúľ asi ani nie je naozajstným stromčekom. Preto aj tie majú na tomto široké zastúpenie. Nedá sa však povedať, že by sa s nimi študenti tento rok nejako vyhrali. Teda aspoň nie čo sa týka vzorov – každá guľa je buď zlatá, alebo bronzová, prípadne niečo medzi tým. Celkom jasne sa však dá vidieť, že na nich pracovali aj študenti nižších ročníkov. Farba niektorých gúľ je totiž dosť nerovnomerná.

Príslušnosť k svojej koľaji vyjadrili „modrí“ študenti tento rok predovšetkým prostredníctvom origami – malých pozlátených papyrusov zložených do podoby orlov (a prekvapivo jedného jazvečíka). Hoci sa zdá, že všetci pri skladaní postupovali podľa spoločného návodu, každý orlík sa od toho druhého líši – či už ide o príliš malé telo, pridlhé krídla alebo „čapatý“ zobák.

Na vrchole stromčeka stojí veľký anjel v bronzových šatách so zlatými krídlami a čiernymi vlasmi – žeby to bola samotná preoblečená Rowena? To sa zo zeme dá rozpoznať len ťažko, istotou však je, že anjel nie je úplne obyčajný. Stále sa totiž hýbe, máva krídlami alebo spieva koledy spolu s hudobnými nástrojmi.

Pod stromčekom sa nachádza kopa darčekov, medzi ktorými prevláda predovšetkým modrá a bronzová farba. Niektoré darčeky sú len tak položené na zemi, iné mierne levitujú a vznášajú sa pod najspodnejšími vetvami stromu.

Sepsal: Oliver Hopkins